- március 23-án, olyan történt a magyar parlamentben, ami értelmetlen, népellenes. Az a 52 országgyűlési képviselő, aki nem szavazta meg a koronavírussal kapcsolatos rendkívüli vészhelyzet folyamatosságát biztosító törvényjavaslat napirendre tűzését, azok – véleményem szerint – esküszegők és méltatlanokká váltak a népképviseletre.
A hatályos országgyűlési képviselői eskü:
„Én, … fogadom, hogy Magyarországhoz és annak alaptörvényéhez hű leszek; jogszabályait megtartom és másokkal is megtartatom; országgyűlési képviselői tisztségemet a magyar nemzet javára gyakorolom.” (Kellően dodonai. Volt ennél jobb és fennköltebb is. TA)
„Az Országgyűlésben végül 137 képviselő támogatta a házszabálytól eltérő tárgyalást, 52 viszont ellenezte, így nem lett meg a szükséges négyötödös többség a javaslat keddi elfogadásához. Azaz a parlament csak sürgősséggel tárgyalhatja a javaslatot, de dönteni nem tud róla kedden, csupán egy héttel később. Ez azért lényeges, mert a március 11-én kihirdetett veszélyhelyzet március 26-áig áll fenn, 15 nap után ugyanis a parlament beleegyezése szükséges a fenntartásához és a meghozott döntések életben tartásához.”(Hir24)
De nézzük a törvényi hátteret.
Alaptörvény:
A veszélyhelyzet
- cikk
(1) A Kormány az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás vagy ipari szerencsétlenség esetén, valamint ezek következményeinek az elhárítása érdekében veszélyhelyzetet hirdet ki, és sarkalatos törvényben meghatározott rendkívüli intézkedéseket vezethet be.
(2) A Kormány a veszélyhelyzetben rendeletet alkothat, amellyel – sarkalatos törvényben meghatározottak szerint – egyes törvények alkalmazását felfüggesztheti, törvényi rendelkezésektől eltérhet, valamint egyéb rendkívüli intézkedéseket hozhat.37
(3) A Kormány (2) bekezdés szerinti rendelete tizenöt napig marad hatályban, kivéve, ha a Kormány – az Országgyűlés felhatalmazása alapján – a rendelet hatályát meghosszabbítja.
(4) A Kormány rendelete a veszélyhelyzet megszűnésével hatályát veszti.
Országgyűlés házszabálya
- § (1) Kivételesen, a Házbizottság javaslatára az Országgyűlés a jelen lévő képviselők legalább négyötödének szavazatával, vita nélkül úgy határozhat, hogy valamely ügy tárgyalása, illetve döntéshozatala során a határozati házszabályi rendelkezésektől eltér.
Hsz. 60.§ (6) Sürgős tárgyalás úgy rendelhető el, hogy az elrendelés és a törvényjavaslat záró-szavazása között legalább hat napnak el kell telnie.
Mivel március 25-én nem lehetséges a T/9790.-es „A koronavírus elleni védekezésről” szóló törvényt megszavaztatni (2/3) ezért a kormány eddigi döntése hatályát vesztette március 26-ával. Mindez azt jelenti a fertőzőst megelőző és a fertőzöttek gyógyulását szolgáló eddigi intézkedések érvényüket vesztik, úgymint a határzár fenntartása, az élelmiszer-és védőeszköz ellátás, a gazdasági, adó, és pénzügyi intézkedések. A balliberális ellenzék obstrukciós lépésének ezek a következményei.
De az még fontosabb, hogy a kormány hat napig döntésképtelenné válhat.
De mit tehet a kormány?
Véleményem szerint a kormánynak az lenne a logikus döntése, ha a köztársasági elnök kezébe adná az előállt helyzet megoldását.
Mivel az alaptörvény lehetőséget ad a jelenlegi vészhelyzet megoldására, azzal, hogy addig, amíg az országgyűlés nem hozza meg azt a törvényt, mely biztosítja a vészhelyzet folyamatosságának a törvényi legitimitását, arra a 6 (?) napra a köztársasági elnök szükségállapotot rendel el.
Szükségállapot
Alaptörvény 50. cikk
(1) A Magyar Honvédséget szükségállapot idején akkor lehet felhasználni, ha a rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálatok alkalmazása nem elegendő.
(2) A szükségállapot idején az Országgyűlés akadályoztatása esetén a köztársasági elnök dönt a Magyar Honvédség (1) bekezdés szerinti felhasználásáról.
(3) Szükségállapot idején a sarkalatos törvényben meghatározott rendkívüli intézkedéseket rendeleti úton a köztársasági elnök vezeti be. A köztársasági elnök rendeletével – sarkalatos törvényben meghatározottak szerint – egyes törvények alkalmazását felfüggesztheti, törvényi rendelkezésektől eltérhet, valamint egyéb rendkívüli intézkedéseket hozhat.
A balliberális oldal obstrukciós lépését nem kívánom politikailag kommentálni, mert olyan szavak jutnak az eszembe, amit keresztény ember nem vehet a szájára.
Példabeszéd: Ha egy fogkrémes tubust nagy nyomás alá helyezzük, rálépünk, akkor az jön ki belőle ami benne van. Ha ezt a példát a balliberális oldal vonatkozásában értelmezzük, akkor csak a genny, a mocsok, a förtelmes utálatosság, a gyűlölet, a mértéktelen és gátlástalan hatalomvágy fröccsen a képünkbe.
2020. 03. 24.