Tisztelt Zsidó honfitársaim!
Hazánkat ismét olyan veszély fenyegeti, amit nem vehetünk félvállról. A Magyar Nemzet 2021. február 8-i számában „Ez csődbe vihetné Magyarországot” címmel jelent meg egy tudósítás, miszerint az Egyesült Államokban élő holokauszt túlélők kártérítési pert kívánnak indítani ellenünk. A felperesek képviselője Richard Weiszberg lényegében peren kívüli megegyezésre kívánja rászorítani a magyar államot. Ez egy újabb „holokauszt biznisz” jellegű támadás ellenünk. Ez nem csupán jogi kérdés, hanem politikai és társadalmi kérdés is egyben, ami figyelmen kívül hagyja azt a történelmi tényt, ami a magyar zsidóság szenvedéseit előidézte a II. Világháború vége felé.
Szeretném leszögezni:
- A magyar nép soha nem volt antiszemita! Még akkor sem, amikor etnikai kvótarendszert vezettek be a felsőoktatásban.
- A magyar nép békében élt az itt élő zsidósággal, eltekintve attól a szélsőséges kisebbségtől, amelyik felült a náci propagandának.
- A magyar társadalom elismerte és tisztelte az itt élő zsidóság gazdasági, tudományos és kulturális teljesítményét.
- A II. Világháborúban, a Horthy-rendszer védte a magyar zsidóságot, és több százezer lengyel zsidó menekültet fogadott be.
- március 19-én Németország katonailag megszállta Magyarországot, ezzel elvesztettük szuverenitásunkat, ami azt jelenti, hogy a zsidóságot ért sérelmek politikai és jogi felelősség vonatkozásában nem minket terhel.
- október 15-én Horthy Miklós kormányzó nyilvánosságra hozta kilépési szándékát a háborúból.
- október 16-án német segédlettel a nyilasok puccsot hajtottak végre. Szálasi Ferenc … „aznap délben megpróbálta felkeresni Horthyt a kinevezése ügyében, de a kormányzó kétszer is kidobatta. Végül a fia életével zsarolták meg, aminek hatására október 16-án lemondott és Szálasit nevezte ki kormányfővé.”
- Összességében véve a magyar zsidóság deportálásáért az akkor hitleri kormány és az általa hatalomra segített bábkormány a felelős.
A fentiek ismeretében mind a magyar zsidóságnak, mind a társadalmi szervezeteiknek az üggyel kapcsolatosan állást kell foglalniuk, — elvárom tőlük, hogy közös hazánk érdekében emeljék fel szavuk.
A kormányunktól meg azt várom el, hogy ne engedjen a zsarolásnak!
- február 10.
Takács András