|
||||
|
Tisztelt Szerkesztő Úr!
Kérem, szíves tájékoztatását, hogy kihez fordulhatnánk az alábbi problémák eredményes orvoslását kérve!
Nem ismerem a riportalanyok kiválasztásának irányelveit, azaz Önök választják-e ki őket, vagy "eszi, nem eszi" alapon kénytelenek elfogadni egy-egy személyt, mindenféle szakmai feltétel érvényesülése nélkül.
Csak feltételezem, hogy ez utóbbiról lehet szó, mert kizártnak tartom, hogy a Magyar Rádió szerkesztői elvtelenül válogassanak be a műsoraikba kommunikációra alkalmatlan riportalanyokat. Gondolok itt Dr. Magyarics Tamásra, aki fél tucat egyetem oktatója, egy sereg szakkönyv írója, rendkívül értelmes ember, de beszélni rendesen nem tud, egyszer számoltam, percenként 27 elakadása, úgynevezett "Ö"-zése volt. Őt nagy ívben körözte le a minap Bihall Tamás, aki a Kereskedelmi és Iparkamara oktatási és képzési ügyekért
felelős alelnöke, akinek a mondandója szinte akadozott "Ö"-zésekből állt, illetve az érthető szövege igénytelen-, posványos szavak halmazából állt. Szégyen, hogy egy veretes egyesület ilyen embereket alkalmaz, ráadásul olyan szakterületen, ahol az igényességre fokozottan kellene figyelni. De ez legyen az Iparkamara problémája. A gond csak az, hogy Önök a műsoraikba ilyen és ehhez hasonló embereket "válogatnak" be, így nemcsak a küldő szervezetet járatják le, hanem a Magyar Rádiót is.
Elkeserítő, hogy a Magyar Rádió felkért riportalanyainak közel egyharmada képtelen a folyamatos beszédre, az igényes fogalmazásra.
Ez annyit jelent, hogy a Magyar Rádió felelős vezetőit hidegen hagyja a több százezer hallgatója kulturális igényének, korrekt tömegtájékoztatási kötelezettségének betartása, legfőként édes anyanyelvünk védelmének kötelezettsége.
Ez megalázó.
Azt hittem, hogy a szép magyar beszéd-, és anyanyelvünk védelme mindnyájunknak állampolgári, hazafiúi szent küldetése, de a média munkatársainak legalábbis (fizetett) munkahelyi kötelessége.
Érdemes belehallgatni a "Vendég a háznál" című műsorba, amikor kisiskolások, vagy óvodások beszélnek. Lényegesen igényesebben fogalmaznak, mint a fentiek, és folyamatosan tudnak beszélni.
Egyébiránt az Ön műsorának, az "Ütközőnek" miért ez a címe? "Egy műsor, két szempont."- írják az alcímben. Az ütköző fogalmába két ellentétes vélemény bemutatása, ismertetése, megmérkőzése, ütköztetése tartozik bele, de az Önök műsorában még a két szempont elve sem érvényesül, a riportalanyok csupán kiegészítik egymást.
Egyszerűbb (és korrektebb) lenne, ha a műsor címe:
"A nap témája" lenne.
Ez sem csúnya, érthető, és legalább nem megtévesztő.
- aug. 2. 13:10 (7 nappal ezelőtt)
Üdvözlettel:
Dr. Vinczeffy Zsolt